oorbellenrekje maken

Ik weet niet hoe anderen dit doen, maar mijn verzameling oorknopjes was complete chaos. Dus werd het tijd om een oorbellenrekje te maken, zodat ik ze netjes bij elkaar kan bewaren (en ook niet steeds van alles kwijtraak!)
![DIY: maak een oorbellenrekje van een fotolijstje door studio paars [button]](https://i0.wp.com/www.studio-paars.nl/wp-content/uploads/2020/02/studio-paars-diy-oorbellenrekje-van-fotolijst-button-04.jpg?resize=450%2C450&ssl=1)
Benodigheden:
- fotolijstje (gebruikt of nieuw, wat je hebt liggen)
- vilt
- lijm
- optioneel: versiering zoals verf, stof, mooi papier, knoopjes; gebruik je fantasie én wat je maar hebt!

Stap 1:
Haal de achterkant uit je lijstje en kijk of het ruitje niet vastgelijmd is aan het frame (als dit wel zo is moet je het eruit zien te krijgen, of toch een ander lijstje gebruiken).

Stap 2:
Gebruik de achterkant van het lijstje als mal om een stuk vilt uit te knippen, dat precies in het lijstje past.

Stap 3:
Lijm nu voorzichtig het vilt in het frame. Ik gebruikte hiervoor gewone hobbylijm.
Plaats de achterkant van het lijstje terug op het vilt en druk het stevig vast, zodat het vilt klem zit tijdens het drogen. Als je lijm droog is kan je dit weer verwijderen.

Stap 4:
Na het drogen is het tijd om te versieren! Je kan het zo bont maken als je maar wilt, met stofjes, papier, verf, stempels, knoopjes, kralen…..
Ik wilde het kale houten lijstje alleen een kleurtje geven. Ik had geen mooie kleur verf liggen, dus gebruikte ik nagellak. En tot mijn verbazing werkte dat perfect!

Stap 5:
Nu hoef je alleen nog maar al je oorbellen vast te maken aan je nieuwe oorbellenrekje! Je kan ze eindeloos verplaatsen en reorganiseren, en toch zie je (bijna) niets van de gaatjes in het vilt.
EDIT: je zou ook een grotere maat fotolijst kunnen gebruiken, als je een rekje wilt maken voor je lange oorbellen.


Kijk hier voor meer viltverhalen en hier voor meer DIY’s.
meer Studio Paars:
workshops – blog – shop – instagram – facebook

4 gedachten over “DIY: oorbellenrekje maken van fotolijstje”
kan je dat ook gebruiken voor hangende bellen ?
Dat moet zeker kunnen, ik zou dan alleen wel een groter rekje of lijstje gebruiken want anders kunnen er maar een paar bellen in.
Misschien dat ze er wel wat makkelijker uit vallen, omdat er geen achterkantjes aan zitten.
tof idee!!!
Handig opgebergd zo, leuk en simpel!